LUXUSNÉ PERO AKO ŠPERK
Na trhu je množstvo štýlových pier pro vaše ladné písanie. Dôležitá pri ich výberu je hlavne vyváženosť tvaru a funkcie. Značkoví výrobcovia ponúkajú perá, ktoré sú skvostne spracované, dobre sa s nimi píše a vydržia. Takéto pero vás bude výborne reprezentovať všade, kam prídete, takže nepodceňujte jeho dizajn.
Značkové perá môžu ponúknuť nielen príťažlivý vzhľad a luxusný povrch, ale aj pohodlné a ľahké písanie. Zvlášť ak si vyberiete pero s predĺženou ergonomickou časťou, ktorá umožňuje ľahké držanie a robí pero tým najpohodlnejším. Ak teda vyžadujete skôr než štýlový vzhľad pohodlie, voľte perá s mäkkou sekciou.
Milovníci dizajnu ocenia pero z lesklého lešteného akrylu, povrchovú úpravu v saténovom laku a nerez oceli a sofistikovaný futuristický vzhľad v kombinácii s kontrasnými farbami. Ženské srdce zaplesá nad vínovým alebo blankytne modrým perom s kvetinovým alebo rastlinným motívom. Na perách vyrobených špeciálne pre ženy sa objavujú aj bodky, trendy zvieracie vzory alebo romantický motív pripomínajúci krajku. Tvar týchto pier je naviac inšpirovaný rúžom alebo riasenkou. K peru dostanete aj praktické a krásne látkové puzdro, takže ho bez obáv môžete hodiť do kabelky.
Potešiť možno aj študentov a to perami navrhnutými špeciálne pre mladých. Sú hliníkové v kombináci s pryžou a syntetickým materiálom a vládnu skutočne netradičným dizajnom a výraznými farbami. A ak túžite po skutočnom dizajnovom a funkčnom skvoste, je tu pre vás pero, ktoré navrhol Ferdinand Alexandr Porsche, tvorce slávneho automobilu Porsche 911. Je to vysoko kvalitný písací nástroj z TecFlexu, tkaného káblového plášťa z nerezovej oceli, so zlatými nitkami. Tento materiál je výnimočne odolný voči korózii a opotrebovaniu, pružný, veľmi pevný a prekvapivo poddajný. Porsche tým ho používá na ochranu proti teplu a mechanickému namáhaniu.
Pokiaľ nechcete plniace atramentové pero, pretože vám atrament pripadá príliš konzervatívny, nepraktický a zastaralý, nezúfajte. Kúpte si guľôčkové pero alebo roller, k dispozícii je aj mechanická ceruza alebo sady pier. A ak ste dlho premýšľali nad darčekmi k Vianociam, potom verte, že značkové pero je tým pravým pre každého.