Základné udržiavanie odevov:
1.Ak chcete zachovať dobrý vzhľad svojich vrchných odevov, vždy po vyzlečení ich zbavte prachu - vyprášením alebo vykefovaním (odev kefujte vždy po dĺžke priadze, a to mäkkou, pružnou kefou).
2. Dôležité je tiež vetranie odevu (zbavovanie odevu telesného pachu a dymu) a jeho uloženie - zavesiť napríklad kabát len na pútko, hraničí s barbarstvom... najmä vlhký odev sa vďaka tomu "vytiahne", v oblasti ramien pokrčí a pôvodný tvar je navždy preč!
3. Navlhnuté obleky treba kvôli zachovaniu tvaru až do vyschnutia vyplniť šatkami, prípadne vyžehliť. Vlnené obleky žehlite cez vlhké plátno - pozor, nie až do úplného vyschnutia. Nikdy nežehlite znečistený odev! Drobné škvrny pred žehlením vyčistite vhodným čistiacim prostriedkom a nežiaduci lesk odstráňte naparovaním žehličkou (bez tlaku) cez vlhké plátno.
4. Do skrine vkladajte iba suché, vyčistené odevy (s prázdnymi vreckami) a po zavesení ich vyrovnajte do "prirodzenej" polohy. Odporúča sa pozapínať gombíky. Na nohaviciach vždy pred zavesením dôkladne vyrovnajte "puky".