Colored denim
je denim zafarbený inou farbou než modrým indigom. Pravý colored denim sa tká so zvlášť zafarbenej osnovy respektíve útku, čo zaručuje jeho stálofarebnosť.
Dark denim
je veľmi tmavý modrý denim, určený vyznavačom "čistého vzhľadu". Veľmi módny je najmä nevypraný, značne pevný druh (zmäkne asi po desiatich praniach). Tzv. stone-washed patrí k mäkším alternatívam (ide o tmavú verziu vypranú s kameňmi).
Dekoratívny denim
do tejto kategórie patrí široká škála denimov s ozdobným detailom alebo efektom: výšivkou, flitrovým lemovaním, zlatou, striebornou, medenou, štrasovou alebo flitrovou ozdobou. (Dekoratívny denim treba prať s určitou opatrnosťou - z opaku.)
Destroiyed
predstavuje extrémne opotrebovaný až roztrhaný vzhľad denimu: rozstrapkané okraje vreciek, odreté bočné švíky a zámerné natrhnutia...
Dirty denim
je denim ufúľaného, špinavého vzhľadu; prifarbuje sa do žlta, zelena alebo hneda.
Used-look
predstavuje denim noseného vzhľadu, ktorý je docielený rôznymi spôsobmi, napríklad praním.
Used-wash
je označenie pre denim, ktorý má znaky obnosenia, ale iba na určitých miestach: kolenách, lemoch vreciek, stehenných častiach...
Vintage
je extrémne vypraný a vybielený denim, ktorý sa "tvári", že je zo second-handu, predstierajúc niekoľkoročnú starobu. Čím opotrebovanejšie pôsobí, tým lepšie. Módne uvedomelí spotrebitelia na ňom ocenia nápadné detaily obnosenosti, napríklad výrazné "sedacie záhyby", ktoré sa zdrsňujú skleným papierom.