Ako sa správne oholiť?
Holenie ju umením, pretože dohladka oholená tvár si vyžaduje svoju starostlivosť. Aj keď sa nemusíte holiť denne, ak si to nevyžaduje vaše zamestnanie, občas sa treba oholiť už len pre ten dobrý pocit.
Na holenie sa treba pripraviť, pretože pri holení tváre na mokro, teda nie holiacim strojčekom by ste na túto „operáciu“ mali najprv venovať niekoľko minút pleti. Musí byť čistá a najvhodnejšie je holenie po sprche či kúpeli, kedy sú póry pod vplyvom horúcej vody otvorené, pleť i chĺpky zjemnejú.
Voda je základ
Vždy majte po ruke horúcu vodu, ktorá síce otupuje ostrie žiletky, avšak pri holení je nevyhnutná. V závislosti od vašich dispozícií si musíte holiť vo väčšej či menšej miere aj krk. Pozor, na ňom vám môže rásť ochlpenie v opačnom smere ako na tvári. Preto si doprajte na holenie vždy dostatok času
Penu alebo holiaci gél rozotrite dôkladne ako pri masáži. Je dobré ak obsahujú vitamín A a Aloe Vera. Hoľte sa vždy so smerom rastu chĺpkov, žiletku veďte v protismere až v druhom, alebo treťom ťahu, aby bolo oholenie dokonalé.
Ošetrenie
Nezabúdajte, že nielen po holení potrebuje vaša pleť starostlivosť. Upokojujúci hydratačný krém používajte po každom holení tváre a krku, ak sa vám pleť zapaľuje, vyskúšajte osvedčené triky. Dva krát denne, ráno a večer dôkladne umyť čistiacim gélom so zinkom a pred holením použite jemný píling na tvár. Po holení vynechajte prípravky obsahujúce alkohol, pokožku zbytočne vysušia.
k patríte k tomu typu mužov, ktorí majú tvrdé ochlpenie tváre bez ohľadu na to, ako často sa holia a preto vaša tvár nevyzerá nikdy dokonalo oholená, zjemnite tento optický dojem oblečením. Namiesto tmavého vrchného oblečenia voľte svetlé, také čo vám rozjasní tvár. Ideálne sú pre vás biele a svetlé košele či tričká.
Na tvári ale máme aj iné ochlpenie. Svoju pozornosť by ste mali venovať aj obočiu a chĺpkom v nose a ušiach. Nikto totiž nevyzerá príťažlivo ak má namiesto dvoch obočí jedno spojené. Ak nie je príliš husté, pomôžte tu pinzeta, ak je obočie upraviť viac, zverte sa do rúk kozmetičke. Na chĺpky v nose, ktoré je vidno predovšetkým z boku si zadovážte špeciálne nožnice, upravená tvár si totiž vyžaduje aj tento druh pozornosti.
Ak máte v pláne holiť si aj iné časti tela, postupujte rovnako opatrne a pokožku v prípade podráždenia zasypte detským púdrom, ktorý ju nielen upokojí, ale zamedzí aj zapaľovaniu citlivých miest.