Medzi najčastejšie kupované pánske odevné doplnky patrí kravata. Kúpiť je jedna vec, ale správne uviazať a zladiť- zase iná...
Jednoduchý uzol je najväčším klasikom. Je to momentálne najpoužívanejší spôsob viazania kravaty. Ľahko sa viaže a ľahko znovu rozuzľuje. Hodí sa na všetky druhy kravát a takmer pre všetky tvary golierov.Aby vyzeral dobre musí harmonizovať s golierom košele, nesmie ho príliš škrtiť, ale zároveň nesmie byť príliš uvoľnený.

Dvojitý uzol je veľmi podobný jednoduchému. Hodí sa viac pre nižších mužov, dobre sedí k talianskemu golieru a kravatám vyrobených z lepších materiálov.

Krížový uzol je vhodný pre kravaty z jemného materiálu, je veľmi elegantný, ale komplikovane sa viaže.

Dvojitý uzol je veľmi podobný jednoduchému. Hodí sa viac pre nižších mužov, dobre sedí k talianskemu golieru a kravatám vyrobených z lepších materiálov. Krížový uzol je vhodný pre kravaty z jemného materiálu, je veľmi elegantný , ale komplikovane sa viaže. Windsorský uzol je vhodný pre " žraločie goliere" , očariť ním môžete hlavne pri obchodných rokovaniach.

Malý uzol

Neviažte Vašu kravatu príliš pevne. Vždy rozviažte kravatu keď ju odkladáte. Nikdy neuvoľňujte kravatu a neprevliekajte ju cez hlavu.Stačí uchopiť uzol a opatrne pretiahnuť úzky koniec von a kravata sa rozviaže.Občas kravatu jemne prežehlite - teplota II. Kravaty neperte.Opasok občas pretrite prostriedkom na ošetrenie kože.Bižutériu stačí pretrieť jemne handričkou navhlčenou vodou. Nikdy nepoužívajte práškové alebo brúsne čističe.