Aké viazanky kupovať?
Predovšetkým tie, čo sa hodia k väčšine vašich košieľ a oblekov. Túto sezónu sú modernejšie široké kravaty, veľmi podobné tým, ktoré sa nosili na konci šesťdesiatych rokov. Čoskoro však môžu vyjsť z módy, a tak je lepšie nakupovať tradičné nadčasové a zabezpečiť si jednu či dve ultramoderné. Klasické viazanky s jemnými prúžkami vám spravia dobrú službu aj niekoľko rokov
Farebná paleta
Vo výbave každého muža by mali byť tri základné farby viazaniek – bordová, sivá a tmavomodrá. Sú také univerzálne, že sa hodia takmer ku všetkým biznis oblekom. S bielou košeľou tak tvoria nadčasovú kombináciu, ktorá nevychádza z módy. Módna je i terakotová, jemné pastelové a lesklé metalické odtiene. Nevyhnutnosťou je slušná čierna viazanka, pretože sa hodí do práce i ako elegantný doplnok na večer.
Najmä nech je kvalitná
Zabudnite na to, že umelé syntetické látky sú dobrou náhradou tých prírodných. Viazanky z lacných materiálov možno rozlíšiť na prvý pohľad. Snažte sa dopriať si hodvábne, sú najkvalitnejšie a vy budete vyzerať ako profesionál.
Akú si dať na pohovor
Ak žiadate o nové miesto, väčšinou sa od vás očakáva, že z vás bude priam sršať zodpovednosť. Aby ste tak aspoň naoko pôsobili, vezmite si na pohovor tmavomodrú alebo tmavočervenú viazanku z čistého hodvábu. Určite nezabudnite ani na klasickú sponu - tá zaručí, že viazanka bude držať na mieste a vy ju nebudete nevedomky upravovať. Pôsobili by ste nervózne.
Viazanka perfektne vystihuje každého muža, odráža jeho osobnosť, postavenie v živote a v práci, jeho štýl. Po hodinkách je najdôležitejším doplnkom každého z nás, a čo viac – je magnetom na ženské pohľady.