NÁHRDELNÍKY
Vrstvené ozdoby krku budú na prvý pohľad pôsobiť mohutne, avšak nemali by potláčať vašu osobnú krehkosť. Siahnite po všetkom, čo sa trbliece a je z kameňov kombinovaných s kovom. Nebojte sa ozdôb s viacerými vrstvami, sú mimoriadne vhodné pre nízke ženy s hrubším krkom, alebo objemnejším poprsím. V blúzkach si ich šikovne ukryte pod golier a nechajte ich voľne spadať do výstrihu. Robustné náhrdelníkyTúto sezónu sú ľahké a zábavné. Vyberajte si nadmerne veľké perly, alebo korálky vyrobené z najrôznejších materiálov. Môže to byť drevo, hematit, alebo korále. Tieto sú mimoriadne pekné na ženách s dlhým krkom, ktoré môžu nosiť aj jednu jedinú perlu väčšej veľkosti padajúcu do dekoltu. Mimoriadne dlhé náhrdelníky sú návratom do 80. rokov. Inšpirujte sa čímkoľvek z tohto obdobia a budete in. Materiály sú opäť podobné, kameň, kov, drevo i perly. Super dlhé náhrdelníky a šnúry na krk môžu byť oživené ďalšími príveskami, ktoré ladia s vašim ostatným oblečením. Ako kombinovať ostatné šperky a bižutériu s náhrdelníkmi? Noste len to, čo nie je v protiklade s dominantnou ozdobou. Vyhýbajte sa nápadným a dlhým náušniciam, priveľkým prsteňom i krikľavým náramkom.

SLNEČNÉ OKULIARE
Už dlhšiu dobu v oblasti slnečných okuliarov platí heslo: čím väčšie, tým lepšie. Nuž, obľúbený retro-štýl neobišiel ani módu slnečných okuliarov. Slabosťou pre slnečné okuliare veľkosti XXL bola známa éterická Audrey Hepburn ako aj Jackie Kennedy Onassis, ktorá si tento módny doplnok obľúbila počas ciest po Grécku v druhej polovici šesťdesiatych rokov. Chránili ju pred nebezpečným slnečným žiarením a navyše jej umožňovali aspoň akú-takú anonymitu za obrovskými tmavými sklami.
Nielen čierna je dobráNajnovšie modely slnečných okuliarov na seba pútajú pozornosť nielen svojou nadmernou veľkosťou, ale aj pestrými farbami rámov. Hoci čierna farba stále vedie prím vďaka svojej univerzálnosti, o slovo sa hlásia aj veselšie variácie. K najmódnejším patrí ohnivá červená, citrónovo žltá, elegantná fialová, či tmavo zelená. Vyskúšať môžete aj všetky odtiene modrej a vedľa nešliapnete ani voľbou hnedých rámov.
Pri výbere slnečných okuliarov je obzvlášť dôležitá ich kvalita. Slnečné okuliare potrebujeme každé leto, čo predlžuje trvanlivosť tohto trendu v módnom svete, ale neopláca sa orientovať pri ich kúpe iba na moderný dizajn. Dôležitejšie sú technológie ich spracovania, aby hlavnou funkciou slnečných okuliarov ostala ochrana pred nebezpečnými účinkami UV-žiarenia.
KLOBÚKY
Behom niekoľkých storočí prešiel klobúk mnohými premenami, či už módnymi, alebo funkčnými. V dávnych dobách bol znakom moci a dôstojnosti. Dnes klobúky prežívajú obdobie módnej tolerancie a slávia svoj veľký návrat. Nie je pochýb o tom, že klobúk je veľmi významným doplnkom, ktorý v okamžiku zmení nielen charakter nášho oblečenia, ale často aj dojem, ktorým pôsobíme. Spomeňte si napríklad na slávneho AlCaponeho, ktorý by asi ťažko vzbudzoval v ľuďoch taký rešpekt nebyť jeho povestného klobúka. Alebo Marlene Dietrich, ktorá obľubovala najrôznejšie druhy klobúkov, od tých bohato zdobených až po jednoduché pánske. Zdajú sa vám v dnešnej dobe klobúky príliš nemoderné a nepraktické? Spájate si ich s predstavou vašej matky, či babičky, ktoré ich mali vždy plnú skriňu? Aj napriek tomu, že dnes sa len málo žien odváži ich nosiť, módni návrhári ich stále častejšie zapájajú do svojich kolekcií. Pre milovníkov klasiky sú v ponuke klobúky z tradičnej plsti alebo textílie, možnosti sú však omnoho širšie. Vyberať môžete spomedzi vlnených či kožených klobúkov, alebo klobúkov z nepremokavých materiálov. Pri ich voľbe prihliadajte na svoje proporcie, naturel a do úvahy berte aj príležitosť, na ktorú sa chystáte. Keď ste nízke a trochu baculatejšie, nevoľte široké klobúky vo výrazných farbách. A nezabudnite, že k extravagantnému klobúkovému originálu by ste mali zvoliť dokonalé oblečenie.
KABELKA
Pri výbere kabelky by ste sa mali riadiť typom svojej postavy. Vysoké a štíhle ženy by si mali vyberať kabelky oblejších tvarov, ktoré nádherne dotvoria ich výzor. Naopak nižšie a mierne okrúhlejšie dámy, by mali siahnuť po kabelkách pozdĺžnych tvarov z jemných materiálov. Zatiaľ čo tvar kabelky by mal byť opakom vašej postavy, jej veľkosť by sa mala riadiť vašimi proporciami. Zamyslite sa tiež, ako budete kabelku nosiť. Ak má krátke držadlá a vy ju budete nosiť zavesenú priamo pod pazuchou, nesmie vás opticky rozširovať. Naopak veľká taška s dlhými držadlami, ktorá vám bude v ruke visieť až po zem tiež nie je ideálnym riešením. Zvážte toAj keď je veľmi ťažké odolať kabelkám najnovších trendov, vždy si dobre premyslite, či sa hodí na vaše potreby. Pretože ak vás má sprevádzať viacerými sezónami, je vhodnejšie, aby ste vsadili viac na praktickú klasiku, ako na módny trend jednej sezóny. Spolu s kabelkou je dobré si zaobstarať aj ladiace topánky, či tričko v rovnakom štýle alebo odtieni. Pretože ani tá najkrajšie kabelka sveta si nenájde u vás uplatnenie, ak ju nebudete môcť zladiť so svojím šatníkom.