Blejzer
dámske a pánske sako s veľkými našívanými vreckami. Náprsné vrecko blejzrov býva (niekedy) ozdobené klubovým znakom. Blejzre mávajú nápadné gombíky (zlaté alebo strieborné); materiál býva jednofarebný, z kvalitnej vlnenej tkaniny (gabardénu, tvilu, flanelu).
Bluzón
pohodlný športový kabátik so zapínaním na gombíky alebo zips. Býva rôznej dĺžky (nepresahujúc výrazne boky) a nosí sa k nohaviciam i sukni. Na bokoch je bluzón zúžený a uzavretý do pásca, gumy alebo pružného úpletu; má viacero vreciek a sediel, zvyčajne býva podšitý.
Bolerko
krátky dámsky kabátik (do pása) vpredu väčšinou otvorený, bez zapínania.
Dufflecoat
dámsky alebo pánsky voľný, rovný, krátky kabát s kapucňou, veľkými našívanými vreckami a sedlom. Zapína sa na tzv. olivy. Šije sa z vlnených tkanín, zvyčajne je bez podšívky.
Hubertus
je voľný dlhý plášť na zadnom diele s pozdĺžnym protizáhybom a trojdielnym dragúnom (ozdobný pásik na chrbte vedúci od jedného bočného švíku po druhý). Býva jednoradový s malou fazónkou. Šije sa z tzv. hubertusovej tkaniny (hrubšej vlnenej látky s vlasom); pôvodne slúžil ako poľovnícky plášť (názov je odvodený od mena patróna poľovníkov - sv. Huberta).
Chesterfield
pánsky, mierne tvarovaný až priliehavý kabát s jednoradovým skrytým zapínaním, ktorého dĺžka siaha po kolená. Šije sa zo sivej tkaniny a slúži ako mestský plášť.
Kaban
športový kabátik v skrátenej dĺžke pod zadok, priliehavý v páse, s dvojradovým zapínaním. Má našívané alebo strihnuté vrecká a býva bohato štepovaný. Celkovým riešením pripomína plášť francúzskych námorníkov.
Kardigan
športový typ kabátika bez goliera, s guľatým alebo véčkovým výstrihom a lemovaním. Siaha mierne pod pás, k bokom. Tvar rukávov sa prispôsobuje módnym požiadavkám: môžu byť krátke, dlhé alebo nemusia byť vôbec. Kardigan má našívané vrecká a pás zdôraznený charakteristickou viazačkou. Šije sa z tkanín i pletenín.
Klubový štýl
tvarové riešenie dámskych a pánskych odevov, skladajúcich sa z blejzra alebo plášťa v blejzrovom štýle, ktorý je doplnený kockovanou sukňou alebo nohavicami.
Parka
športový kabátik siahajúci nad kolená v páse s prievlakom so šnúkou alebo nariasením. Šije sa z ľahkých vlnených tkanín, doplnený býva kapucňou.
Raglán
dámsky a pánsky voľný plášť, ktorého typickým znakom sú klinové rukávy často zdobené štepovaním. Môže byť jednoradový alebo dvojradový; tvarovým riešením sa prispôsobuje vládnucim módnym trendom.
Redingot
priliehavý plášť, ktorého zadná časť má podobné riešenie ako frak; jeho fazónku ovplyvňujú módne trendy. Zapínanie môže byť jednoradové i dvojradové. Pôvod redingotu siaha do 18. storočia - v Anglicku slúžil ako jazdecký kabát (riding coat); vo Francúzsku sa uplatnil ako vychádzkový kabát; v 19. storočí sa z neho stal základný typ dámskeho i pánskeho oblečenia.
Skampolo
nátelník rôznej hrúbky s dlhým alebo krátkym rukávom. Máva okrúhly výstrih ukončený pružným lemom alebo rolovaným golierom.
Slipon
ľahký vrchný plášť z rozličného materiálu s raglánovým rukávom, skrytým zapínaním a krátkou fazónkou.
Trenčkot
jednoradový či dvojradový dámsky alebo pánsky plášť so širšími klopami a golierom; športovo spracovaný, so štepovaním, náramenníkmi, sedlami a klinovými rukávmi. Šije sa z hladkej ľahkej tkaniny, najčastejšie impregnovanej (gabardénu, balónového ripsu).