Móda rozoznáva niekoľko druhov golierov, ku ktorým sa nosí kravata, stužka, či motýlik.
1. Button Down golier
nazýva sa podľa 2 gombíkov, ktorými je pripevnený o košeľu. Myšlienka s dvoma gombíkami vznikla pri hre pólo, lebo jeho hráčom sa pri jazde na koni vždy otváral gombík na golieri.Takáto košeľa sa nehodí k obleku ani dvojradovému saku. Kto nemá rád kravaty, vybral si správne, pretože k tejto košeli sa kravata nenosí.

2. Kent golier
klasik medzi goliermi. Nosí sa najčastejšie a je vhodný pre všetky kombinácie, kravatu i motýlik. Perfektne sa hodí sa do oblekov.

3. Žraločí golier
veľmi moderný golier. Obľúbený je hlavne u talianov a hodí sa hlavne k Business- oblekom. Najlepšie sa k nemu ladí kravata s dvojitým Windsorom a krížovým uzlom.

4. New Kent-
kompromis medzi Kentom a žraločím golierom. Nie je taký široký a ani špicatý. Nikdy sa nenosí bez kravaty, alebo stužky.

5. Stojačikový golier
vzorový príklad pre špeciálne príležitosti. Takéto košele sa výborne hodia k smokingom a frakom a kombinovať sa musia s motýlikom. Nikdy nie kravata!

6. Tab golier
najklasickejší golier. Uzly na kravate sa ňom dobre vynímajú, lebo je šitý pre tento účel.

ŽEHLENIE KOŠIEĽ
Začíname žehliť vždy na rube.
Vyplatí sa nám to hlavne vtedy, ak sme náhodou zapli žehličku na viac stupňov ako bolo by potrebné. V tom prípade spálime opak goliera a ak budeme košeľu napriek tomu nosiť, bude spálené miesto skryté.

Golier.
Položte golier rubovou stranou navrch . Dávajte pozor, goliere sú prirodzene zaokrúhlené, preto si ich položte na dosku precízne a prehlaďte dlaňou.Golier žehlíme z pravej strany doľava, ľavou rukou pridŕžame jeho okraj a mierne napíname jeho švík. Potom podobne vyžehlíme lícnu stranu goliera.

Manžety
Žehlia sa presne ako golier, teda začíname najskôr rubovou stranou, žehlíme zľava a potom prejdeme na lícnu stranu.

Rukávy.
Položte rukávy prednou stranou nahor na žehliacu dosku tak, aby ste mali narovnaný švík na jeho spodnej strane. Každý diel pred žehlením pozorne narovnajte a prehlaďte dlaňou, aby ste sa presvedčili, že nie je nikde zahnutý. Začínate žehliť smerom od ramena k manžete. Potom rukáv otočíme a prežehlíme z opačnej strany.

Ramená.
(Sedlo košele).Pravú stranu ramien až po rukáv si položte na zúženú časť žehliacej dosky. Sedlo žehlíme od prednej časti smerom ku chrbtu. S druhým ramenom urobte to isté . Žehlíte však v smere od chrbta k prednému dielu- teda v opačnom smere .

Uchopte košeľu na hornej a spodnej časti predného dielu,
kde sa nachádzajú gombíkové dierky a položte na žehliacu dosku a prehlaďte dlaňou. Najprv v smere od spodnej časti košele ku golieru vyžehlite časť bez gombíkových dierok, potom v opačnom smere časť s dierkami.

Vyžehlenú časť košele preložte cez dosku tak,
aby bočný švík smeroval dopredu. Najprv prežehlíme švík a potom samotnú zadnú časť v smere od spodnej obruby cez ramenný švík ku sedlu. Košeľu si potiahneme k sebe a presne tým istým spôsobom prežehlíme švík na druhej strane chrbta a zvyšok celej zadnej strany.

Druhá predná časť košele a lem s gombíkmi.
Potiahnite košeľu ďalej smerom k sebe a prejdite zostávajúcu nevyžehlenú časť dlaňou: prejdite ešte raz bočný od spodného okraja košele nahor a potom pokračujte po prednom dieli odspodu smerom k ramenám.Keď si košeľu znovu potiahnete smerom k sebe prežehlite lem s gombíkmi. Začínate smerom oddola nahor. Špičkou žehličky sa pekne dostanete pod jednotlivé gombíky. Dnes by už gombíky mali byť kvalitné a ani prejdenie horúcou žehličkou by im nemalo uškodiť, takže žiadny strach, že prežehlíte aj gombík.

A takto šťastne vyzerá muž, ktorý si práve sám vyžehlil košeľu!!!!